Sprawdź jak działa i wygląda Comarch ERP XT

Nowy certyfikat Trusted dla programu Comarch ERP XT

17 kwietnia, 2019
Redakcja Comarch ERP XT
Nowy certyfikat Trusted dla programu Comarch ERP XT
Jednoosobowa firma odpowiadająca w 100% wymogom prawnym, czyli jak małe przedsiębiorstwa spełniają restrykcyjne wymogi unijne dot. ochrony danych, korzystając z Comarch ERP XT.

Każdy przedsiębiorca niejednokrotnie boryka się ze skomplikowanymi przepisami prawnymi. Już od prawie roku obowiązuje RODO, rozporządzenie unijne dotyczące ochrony danych osobowych.

Programy do fakturowania umożliwiają startupom i małym firmom zarówno digitalizację transakcji, jak i dostosowanie ich działalności do aktualnych przepisów prawnych. Comarch ERP XT, program służący nie tylko do fakturowania, ale też do zarządzania gospodarką magazynową, bazą klientów, umożliwiający analizę danych BI – otrzymał wysoką ocenę Trusted, przyznawaną przez portal testujący oprogramowania.

Dzięki oprogramowaniu do fakturowania, które odpowiada aktualnym wymogom prawnym, przedsiębiorcy mogą czuć się pewnie. Comarch ERP XT spełnia kryteria ochrony danych i oferuje własne narzędzie do zarządzania danymi wg wytycznych RODO. Umożliwia ono użytkownikowi gromadzenie wszystkich zgód klientów, jak również zarządzanie osobami odpowiedzialnymi w firmie za przetwarzanie danych i ograniczanie ich praw dostępu do poszczególnych obszarów. Portal Trusted docenił program Comarch ERP XT polecając właśnie to narzędzie w swoim najnowszym raporcie.

Raport testowy Trusted: Rozbudowany zakres funkcji programu do fakturowania

Jako „odchudzona” wersja systemu ERP dla jednoosobowych i małych firm (…) Comarch ERP XT oferuje możliwość fakturowania, zarządzania dokumentacją, prowadzenia gospodarki magazynowej i inwentaryzacji. Uwagę zwraca przede wszystkim imponujące narzędzie BI (Business Intelligence), które można dowolnie konfigurować i dzięki któremu możliwa jest analiza trendów sprzedaży, rentowności, itp. A to wszystko przedstawione w atrakcyjnej formie graficznych wykresów.

– Obok wysokich standardów bezpieczeństwa stosowanych przez Comarch, przydatnym uzupełnieniem szerokiego zakresu funkcji jest interfejs DATEV – tłumaczy Maximilian Reichlin, szef redakcji Trusted.

Jedyne zastrzeżenie dotyczyło dotychczasowego skupienia się na Apple w wersji mobilnej oraz brakujących interfejsów. Alexander Schier, Product Manager ERP XT na rynku niemieckim, tak wyjaśnia powody tego rozwiązania:

Ze wzglądu na użytkowników świadomie zawęziliśmy Comarch ERP XT do ważniejszych interfejsów. Chodzi tu o interfejs DATEV umożliwiający za pomocą kilku kliknięć przekazanie do biura rachunkowego bilansu firmy, o import i eksport danych w Excelu, jak również połączenie ze sklepem internetowym. Częścią tego rozwiązania są również funkcje ERP, takie jak zarządzanie magazynem czy narzędzie analiz BI. Nasze doświadczenie mówi, że dla jednoosobowych i małych przedsiębiorstw rozwiązania IT o zbyt złożonej architekturze nie są odpowiednie. Dlatego Comarch ERP XT oferuje węższe rozwiązanie, celowo odróżniające się od otwartej, obsługującej wiele połączeń struktury Comarch ERP. Niemniej jednak Comarch ERP jest połączony interfejsem, tak aby mniejsze firmy w miarę dalszego wzrostu mogły pracować z poziomu szerszych rozwiązań. A te zostały przez Trusted ocenione na 100% bardzo dobrze.

Szef redakcji Trusted również chwali rozwiązanie skoncentrowania się w Comarch ERP XT na pewnych obszarach, dodając również nieskomplikowaną i intuicyjną obsługę:

Generalnie Comarch przekonuje nas intuicyjną obsługą, wygodną nawigacją i atrakcyjnym designem swojego produktu. Nawet początkujący użytkownicy szybko odnajdą się w tym narzędziu, i po wstępnym opracowaniu danych mogą na nim bezpiecznie pracować.

Funkcje ERP ze zintegrowanym narzędziem Business Intelligence

Testerzy Trusted byli pod wrażeniem wielu funkcji ERP, dzięki którym to „mini-ERP” ma przewagę nad zwykłym programem do fakturowania: zarządzanie bazą klientów i dostawców, zarządzanie dokumentacją, wystawianie faktur zakupowych i sprzedażowych, oferty, zamówienia kupna i sprzedaży, przypomnienia o płatnościach i wezwania do zapłaty, zarządzanie produktami i artykułami, gospodarka magazynowa z funkcją inwentaryzacji oraz kalendarz do nanoszenia terminów.

Szczególnym walorem programu jest wg testerów Trusted możliwość łączenia z e-sklepem, a przede wszystkim „w pełni konfigurowalne analizy, które przypominają raczej rozbudowane narzędzia BI”. Szybkie fakturowanie za pomocą kilku kliknięć to wszystko, czego potrzebują drobni przedsiębiorcy do kierowania swoją firmą. Razem z innymi funkcjami, jak E-Sklep czy Business Intelligence, program można obsługiwać na każdym urządzeniu, ponieważ jest on dostępny w chmurze. Strona graficzna faktur może być dopasowana do wymogów Corporate Identity lub zaprojektowana według gustu użytkownika.

Oprogramowanie ze znakiem jakości i certyfikatem

Oprócz znaku jakości Trusted, Comarch ERP XT otrzymał również certyfikat KPMG wg. IDW PS 880 dot. zachowania zgodności z zasadami prawidłowości, bezpieczeństwa i kontroli.

Opinie użytkowników: 85% klientów poleca Comarch ERP XT

Comarch ERP XT został wprowadzony na rynek w Niemczech w 2016 r. i jest aktualnie używany w ponad 1000 firmach, a w całej Europie przez ponad 80 000 użytkowników. W przeciwieństwie do Comarch ERP, którego rozbudowane funkcje przeznaczone są dla klientów z sektora średnich i dużych przedsiębiorstw, Comarch ERP XT jako zredukowana wersja, dostarcza rozwiązań dla mniejszych firm wykorzystujących cyfryzację w prowadzeniu biznesu. Jednocześnie bazuje na sprawdzonej jakości, czego dowodem jest gotowość użytkowników do polecenia Comarch ERP XT innym zainteresowanym. Ankieta została przeprowadzona wśród 5100 użytkowników z Polski, Niemiec i Francji.

Specjalista branży oświetlenia LED „More Than Light” od ponad roku posługuje się Comarch ERP XT. Swoje doświadczenia z programem opisuje dyrektor zarządzający M. Lorenz: „Jesteśmy małym przedsiębiorstwem z branży oświetleniowej LED i zdecydowaliśmy się na zakup programu do fakturowania ERP XT firmy Comarch – nie żałujemy tej decyzji. Skonfigurowanie programu, tak aby odpowiadał naszym oczekiwaniom, nie stanowiło najmniejszego problemu dzięki świetnemu supportowi technicznemu ze strony Comarch. Nawigacja w menu jest bardzo logiczna i łatwa do przyswojenia nawet dla początkujących użytkowników. Używamy tego programu do wystawiania faktur i ofert. Jesteśmy zachwyceni możliwością własnej prezentacji opisów produktów, łącznie z funkcją dodawania grafiki. Podsumowując: Jesteśmy w pełni zadowoleni i możemy z czystym sumieniem polecić program i support Comarch.

Sklep motoryzacyjny online Exotic-Importz korzysta z rozwiązania Comarch już od ponad dwóch lat: „Comarch ERP XT jako skuteczne narzędzie z przejrzystym i intuicyjnym interfejsem, dostępne w chmurze jest atrakcyjne cenowo dla takich przedsiębiorstw jak Exotic-Importz – dokładnie tego szukaliśmy do naszej małej firmy” – mówi Daniel Sabler, prezes Exotic-Importz.

NRWiT, usługodawca z branży IT, multimediów i systemów zabezpieczeń, to jeden z pierwszych klientów Comarch ERP XT. Marco Timpre, prezes NRWiT: „Dla tak innowacyjnego dostawcy usług jak NRWiT istotne jest, aby wszystkie procesy wewnętrzne były przejrzyste i nieskomplikowane. Comarch ERP XT zapewnia nam takie właśnie idealne połączenie, profesjonalne rozwiązanie w zarządzaniu i kierowaniu gospodarką magazynową, w pełni skalowalne i odpowiadające naszemu dynamicznemu rozwojowi. Klasyczny system ERP ze wszystkimi możliwymi dodatkami byłby dla nas i naszych klientów nadmiernie rozbudowany”.

Redakcja Comarch ERP XT
Comarch jest globalnym dostawcą rozwiązań informatycznych (ERP, CRM, BI, EDI, ECM, finanse, rozwiązania chmurowe i wiele innych). Oprogramowania Comarch dedykowane są dla średnich i większych przedsiębiorstw, a także dla mikroprzedsiębiorców. Dzięki wysokim inwestycjom w badania i rozwój, Comarch oferuje kompleksową gamę innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które są wysoko cenione przez Klientów i ekspertów.
Artykuł przypadł Ci do gustu? Warto go podać dalej!

Ostatnie wpisy

21 maja, 2024
Składka zdrowotna a zmiana formy opodatkowania
Jak zapewne wiesz, wysokość składki zdrowotnej zależy od wybranej formy opodatkowania. Pewnie już nawet przyzwyczaiłeś s...
Czytaj więcej ➔
13 maja, 2024
Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności – najważniejsze informacje
Jeżeli jesteś osobą bezrobotną i myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej, pamiętaj, że możesz uzyskać wsparcie n...
Czytaj więcej ➔
29 kwietnia, 2024
Czy rejestracja do VAT-EU dotyczy Ciebie?
Czym jest VAT-UE? Czy muszę się rejestrować do transakcji wewnątrzunijnych, skoro jestem zwolniony podmiotowo? Po co mi ...
Czytaj więcej ➔

Testuj za darmo!

Pełna funkcjonalność przez 30 dni bez opłat!
Copyright Comarch SA 2024
Copyright Comarch SA 2024
crossmenuchevron-down