Sprawdź jak działa i wygląda Comarch ERP XT

M Zarządzaj firmą przez telefon

Sprawdź jak działa i wygląda Comarch ERP XT

Raporty Business Inteligence

Moduł BI POINT to narzędzie do analizowania danych firmy. Wszystkie zebrane w programie dane dostępne są w formie przejrzystych raportów graficznych oraz tabeli. Warto zwrócić uwagę na elastyczność danych prezentowanych. To użytkownik decyduje o tym, co chce analizować, w jakim zakresie czasowym oraz jak bardzo dokładnie przedstawione mają być jego dane.

Dlaczego analizowanie jest aż tak ważne?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarcząmałą firmę, czy duże przedsiębiorstwo, to właśnie w danych leżą odpowiedzi na pytania, na które ciężko jest odpowiedzieć samemu. Moduł BI Point umożliwia spojrzenie na Twoją firmę z innego punktu widzenia, z punktu widzenia danych, a skondensowanie wielu informacji na jednym raporcie umożliwia szybkie i trafniejsze podejmowanie decyzji. Dane prezentowane w module BI Point są danymi pobieranymi z bazy danych na bieżąco. Podejmowane na ich podstawie decyzje są zatem najbardziej aktualne.

Dashboard sprzedaży:

Jeden z ważniejszych dashboardów dla każdego przedsiębiorcy. Jeden rzut oka i od razu wiesz, jak wyglądają przepływy pieniężne w Twojej firmie. Wiadomo ile środków będzie trzeba przeznaczyć na najbliższe płatności, ile środków można się spodziewać w najbliższym czasie, a także jak wygląda struktura zaległych płatności. Wiesz też, którzy kontrahenci nie spłacają regularnie zobowiązań wobec Ciebie, co pozwala podejmować dalsze decyzje handlowe.

Wyniki firmy – Twoja analiza:

Narzędzie BI Point na starcie ma kilka zdefiniowanych dashboardów i analiz. Natomiast to Ty decydujesz o tym, jak i co chcesz analizować. Budowanie nowych analiz nie wymaga od Ciebie wiedzy programistycznej. Każdy obszar analityczny w module jest dokładnie opisany, a stworzenie nowego raportu jest oparte na wyborze danych i przesunięciu ich na obszar analizy. W samym obszarze ułożenie i zależność danych to tylko Twoja decyzja. Dlatego też budowanie nowych analiz, rozbudowa obecnych o kolejne miary i wymiary, a także przekształcanie danych tabelarycznych w graficzne jest dziecinnie proste i każdy użytkownik sobie z tym procesem poradzi.

Jedną z częściej tworzonych analiz jest analiza rentowności firmy. Co właściwie oznacza rentowność? Rentowność to konfrontacja pomiędzy osiągniętym wynikiem finansowym a przychodami ze sprzedaży, zasobami jakie posiadamy w firmie oraz kapitałem własnym. Oczywiście, im wyższa rentowność tym lepsza jest kondycja naszej firmy. Z pomocą modułu BI Point porównanie tych danych jest znacznie łatwiejsze.

Funkcje BI Point:

Moduł BI Point to potężne narzędzie analityczne, które dostępne jest za jedyne 9 zł netto miesięcznie. Za tak niewielką kwotę otrzymujemy narzędzie, które:

  • W czasie rzeczywistym pokazuje i analizuje nasze dane z bazy.
  • Jest dostępne zarówno poprzez przeglądarkę WWW jak i na urządzeniach mobilnych typu tablet czy smartfon.
  • Pozwala na pełną customizację prezentowanych danych i analiz.
  • Nie wymaga specjalistycznej wiedzy w tworzeniu raportów.
  • Odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące Twojego biznesu.
  • Działa w każdym miejscu i o każdym czasie.
  • Dostarcza konkretną wiedzę o każdym obszarze Twojej firmy.

Aby przekonać się jak prosty w obsłudze i przydatny jest moduł BI Point przetestuj go już dzisiaj bezpłatnie.