Sprawdź jak działa i wygląda Comarch ERP XT

PPK

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to realizowany przy współpracy z pracodawcami oraz państwem powszechny system oszczędzania dla pracowników. Pracodawcy są zobowiązani do organizacji PPK dla swoich pracowników, zawarcia umowy z wybraną instytucją finansową oraz ewidencji deklaracji pracowników oraz ich składek na PPK.
Zarządzanie PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe w firmie

W Comarch ERP XT będziesz mógł m.in.:

podać dane instytucji finansowej
wyliczyć składki PPK dla każdego pracownika
przygotować paczki przelewów ze składkami PPK

Podstawowe infomacje o PPK:

Jako pracodawca jesteś zobowiązany zgłosić do PPK wszystkich swoich pracowników, którzy nie ukończyli 55 roku życia i pracują w Twojej Firmie od minimum 3 miesięcy. Pracownik może zrezygnować z uczestnictwa PPK poprzez złożenie pisemnej rezygnacji. Z kolei pracownicy w wieku 55-70 lat mogę zgłosić się do PPK na własne życzenie.

Na oszczędności w PPK składają są wspólnie trzy strony: pracownik, pracodawca oraz państwo. Pracodawca ma obowiązek wpłacać 1,5% wynagrodzenia brutto pracownika. Może dobrowolnie zwiększyć wpłatę nawet do 4%.

Pracownicze Plany Kapitałowe są elementem wynagrodzenia Twoich pracowników – od kwoty składki PPK nie naliczasz składek ZUS. Jednocześnie koszty prowadzenia PPK odliczysz od podatku jako koszt uzyskania przychodu.

Comarch ERP XT to program dla małej firmy

Aplikacja zawiera funkcje takie jak fakturowanie, księgowość, obsługa magazynu i inne moduły, które dobierasz tak jak potrzebujesz!

Comarch ERP XT jest zawsze zgodny z aktualnymi przepisami.
Pracownicze Plany Kapitałowe - PPK - dla firm, w mikroprzedsiębiorstwie

Testuj za darmo!

Pełna funkcjonalność przez 30 dni bez opłat!
Copyright Comarch SA 2024
Copyright Comarch SA 2024
crossmenuchevron-down