Usługi finansowe

Zarządzaj bezpiecznie firmą i automatyzuj finanse
Wystawianie i finansowanie faktur, szybkie pozyskanie gotówki czy weryfikacja kontrahentów jeszcze nigdy nie były tak proste. Dzięki Comarch Apfino – platformie, która jest samoobsługowym i bezpłatnym modułem w Comarch ERP, możesz prowadzić księgowość i zarządzać produktami finansowymi w jednym systemie. Nie musisz po raz kolejny wypełniać i wysyłać wniosków zawierających podstawowe dane o Twojej firmie – zrobimy to za Ciebie!
Usługi finansowe
Usługi finansowe

Twoje korzyści w skrócie:

księgowość i finanse w jednym systemie bez konieczności kupowania dodatkowych rozszerzeń do Comarch ERP XT,
bezpłatny dostęp 24/7 do zróżnicowanej oferty produktów finansowych takich jak faktoring, windykacja, szybkie płatności online
proste i wygodne wnioskowanie online, automatyczne wypełnienie wniosku,
brak dokumentacji papierowej, usługi wykonywane w oparciu o faktury i inne dane dostępne w Comarch ERP XT,
szybka decyzja i aktualna informacja dotycząca statusu Twojego wniosku,
najwyższy poziom bezpieczeństwa

Apfino – jak to działa?

Dostęp do oferty usług finansowych możesz uzyskać w prosty sposób, jednym kliknięciem w swoim systemie Comarch ERP XT. Wszystkie weryfikacje i uruchomienie konta na platformie przeprowadzimy online.

Zyskujesz możliwość łatwego aplikowania o usługi, takie jak faktoring czy windykacja. Oferta, którą cały czas rozszerzamy, jest dopasowana do potrzeb Twojej firmy – Ty decydujesz, który produkt chcesz aktywować. Wnioskowanie jest maksymalnie uproszczone i wygodne. Nie musisz dostarczać dokumentów i sprawozdań ani eksportować faktur do systemów zewnętrznych. Wszystko odbywa się online w oparciu o dane Twojej firmy pozyskiwane z systemu Comarch ERP XT.

Dostęp do usługi w 4-ech prostych krokach

Po Twoim zatwierdzeniu wniosek jest przesyłany automatycznie do dostawcy usługi. Warunki umowy oraz decyzję otrzymasz online – wystarczy je potwierdzić na platformie Apfino, żeby aktywować usługę i korzystać z produktu.

Dlaczego jest to dla Ciebie korzystne?

Jako użytkownik Comarch ERP XT zyskujesz dostęp do usług finansowych, które pozwolą Ci uwolnić gotówkę zamrożoną w fakturach i poprawić płynność finansową Twojej firmy. Bez konieczności logowania się do osobnych systemów zawnioskujesz o usługi faktoringu bezpośrednio z poziomu Comarch ERP XT. Nie musisz wypełniać skomplikowanych formularzy, wniosek zostanie wypełniony automatycznie w oparciu o dane dostępne w Comarch ERP XT – nie da się prościej.

Zyskujesz wygodną, dostępną 24/7 platformę usług finansowych. Nie musisz odwiedzać oddziału dostawcy usługi finansowej, dostarczać dokumentów – wnioskowanie odbywa się w całości online, bez udziału dokumentów papierowych.

Dbamy o to, aby proces podpisania umowy z usługodawcą był prosty. Nie wymaga to od Ciebie przygotowywania skomplikowanej dokumentacji dotyczącej kondycji finansowej firmy. Jeśli chcesz skorzystać z wybranego produktu finansowego wystarczy kilka kliknięć, a wniosek zostanie przygotowany i wypełniony automatycznie na podstawie danych dostępnych w Comarch ERP XT.

Cały proces jest szybki i w pełni transparentny – masz bieżący dostęp do informacji o statusie swojego wniosku, otrzymujesz powiadomienia o kolejnych etapach procesowania i o podjętej decyzji. Wszystko to przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Ile to kosztuje?

Dostęp do oferty usług finansowych jest bezpłatny dla użytkowników Comarch ERP XT. Możesz bezpłatnie zarejestrować się na platformie i w sprawny sposób wnioskować o dostępne produkty finansowe. Warunki konkretnych usług finansowych są zawarte w ofercie.

Czym jest faktoring?

Faktoring to usługa finansowa, umożliwiająca natychmiastowy dostęp do środków pieniężnych, bez konieczności oczekiwania na zapłatę faktury przez kontrahenta. W jaki sposób działa faktoring? Firma faktoringowa (faktor) wypłaca przedsiębiorcy, wystawiającemu fakturę o długim terminie płatności (np. 30 dni), pieniądze, którymi może on od razu dysponować. Wypłacone przez faktora środki finansowe stają się zaliczką na rzecz przyszłej płatności od kontrahenta, nie jest to więc tożsame z kredytem, nie wpływa także na zdolność kredytową. Faktoring to narzędzie wspierające płynność finansową firmy – poza finansowaniem faktur, monitoruje należności i weryfikuje kontrahentów. Faktor w Twoim imieniu będzie śledził wystawione przez Ciebie faktury oraz sprawdzi, czy Twój klient jest wiarygodnym płatnikiem.

Jak uruchomić usługę faktoringu?

Jak przesłać fakturę do finansowania?

Czym jest windykacja?

Windykacja to proces, mający na celu wynegocjowanie jak najszybszej spłaty należności od kontrahentów, którzy zwlekają z płatnością za usługi lub produkty. Profesjonalne odzyskiwanie pieniędzy odbywa się w świetle obowiązującego prawa, bez udziału sądu.
Windykacja polubowna skupia się na asertywnej komunikacji z dłużnikiem, dzięki czemu jako przedsiębiorca zachowujesz dobre relacje z klientami oraz otrzymujesz należne Ci środki pieniężne, które dotąd były „zamrożone” w fakturach. Windykacja wpływa zatem na płynność finansową Twojego przedsiębiorstwa, a samo jej zlecenie jest bezpłatne i niezwykle łatwe na platformie Apfino.

Jak uruchomić usługę windykacji?

Jak przesłać fakturę do windykacji?

Link do płatności to bezpłatna usługa, która pozwala na udostępnianie kontrahentom szybkich płatności online.

Dodawaj link do płatności na fakturach sprzedażowych, aby umożliwić swoim kontrahentom szybką i wygodną zapłatę za Twoje produkty i usługi za pomocą szybkiego przelewu online lub BLIKa. Dodanie linku do płatności na fakturze ułatwia wykonywanie płatności i eliminuje wszelkie ewentualne pomyłki podczas wpisywania danych do przelewu.

Dzięki tej usłudze zyskujesz szybki dostęp do swoich pieniędzy – środki zostaną odnotowane na Twoim rachunku w czasie maksymalnie 15 minut od wykonania płatności przez kontrahenta, nie musisz już czekać na sesję wychodzącą i przychodzącą w banku. Status płatności zostanie natychmiast zaktualizowany w Apfino.

Po aktywacji usługi, link do płatności będzie automatycznie dodawany do Twoich faktur wystawionych na maksymalną kwotę o równowartości 1000 euro wyrażonej w złotówkach, która nie jest objęta mechanizmem podzielonej płatności (split payment).

Jak uruchomić link do płatności?

Załóż bezpłatne konto na platformie Apfino, a następnie zintegruj je ze swoim systemem Comarch ERP XT. W zakładce Ustawienia >> Płatności zaznacz checkbox „Aktywuj bezpłatnie Link do płatności”. Od tego momentu na Twoich fakturach sprzedażowych do kwoty o równowartości 1000 euro wyrażonej w złotówkach będzie automatycznie dodawany link do płatności.

Czym jest Sprawdź kontrahenta?

Dzięki tej usłudze wygodnie i jednym kliknięciem uzyskasz kompleksowy raport na temat każdego kontrahenta – zarówno firmy, z którą już współpracujesz, jak i nowego podmiotu, z którym dopiero zamierzasz rozpocząć relacje biznesowe.

Raport prezentuje dane, które są automatycznie pobierane z rejestru dłużników Biura Informacji Gospodarczej BIG InfoMonitor oraz rejestrów publicznych: GUS, CEiDG, KRS, listy sankcyjnej MSWiA oraz białej listy podatników VAT. Z raportu dowiesz się m.in. czy kontrahent jest dłużnikiem, czy opłaca swoje zobowiązania na czas i czy działa w branży wysokiego ryzyka.

Monitoring sytuacji finansowej kontrahenta (zarówno przed nawiązaniem współpracy, jak i w jej trakcie) pomoże Ci trzymać rękę na pulsie i nie narazić się na zatory płatnicze i straty finansowe.

Płacisz jedynie za raport pojedynczy lub pakiet– nie ponosisz żadnych stałych kosztów miesięcznych i nie podpisujesz skomplikowanych umów.

Jak aktywować i korzystać z usługi Sprawdź kontrahenta?

Testuj za darmo!

Pełna funkcjonalność przez 30 dni bez opłat!
Copyright Comarch SA 2024
Copyright Comarch SA 2024
crossmenuchevron-down