Sztuczna Inteligencja (AI) i robotyzacja w systemie Comarch ERP XT

Współcześnie możemy zaobserwować dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji, która znajduje zastosowanie nie tylko w specjalistycznych obszarach, ale także w naszej codziennej rzeczywistości – od oprogramowania, przez Internet, usługi, po sposób działania przedsiębiorstw. Myśląc o sztucznej inteligencji w firmach, nie sposób nie wspomnieć o robotyzacji (RPA – Robotic Process Automation), która w swoim działaniu wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i deep learning, co pomaga wspierać przedsiębiorców w codziennych procesach biznesowych. 
Faktury online, program do faktur

Wykorzystanie AI w małych firmach

Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w małych firmach otwiera nowe możliwości i oferuje rozwiązania, które mogą znacząco wpłynąć na innowacyjność Twojej firmy. Dzięki narzędziom opartym na sztucznej inteligencji możesz automatyzować rutynowe i czasochłonne zadania, tj. automatyczne wprowadzanie danych, zarządzanie terminarzem, czy też obsługą klienta za pomocą wdrożonego na swojej stronie chatbota.

Za pomocą narzędzi AI możesz m.in. analizować dane i trendy. Na podstawie analizy zachowań i preferencji małe firmy mogą lepiej kierować swoje oferty optymalizując strategię marketingową czy też sprzedażową, dostosowując tym samym produkty i usługi do indywidualnych potrzeb klientów. Więcej o tym, jak AI wykorzystywane jest w codziennych procesach biznesowych przeczytasz na naszej stronie poświęconej sztucznej inteligencji.

OCR – Optyczne Rozpoznawanie Znaków

Technologia optycznego rozpoznawania tekstu (z ang. Optical Character Recognition) – znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, także w biznesie np. we wprowadzaniu faktur i dokumentów do systemu finansowo-księgowych. Funkcja OCR w systemie Comarch ERP XT umożliwia szybkie przenoszenie informacji z zeskanowanych faktur lub zdjęć dokumentów do programu. System automatycznie rozpoznaje dane, takie jak NIP, numer dokumentu czy kwotę i umieszcza je w odpowiednich polach programu.

Zakres pobieranych danych

Usługa Comarch OCR rozpoznaje szeroki zakres danych z uwzględnieniem specyfiki danych typów dokumentów czy wersji językowych, w tym:

dane kontrahenta,
numery dokumentu,
kwoty i stawki VAT,
numer rachunku bankowego,
formy i termin płatności,
daty wystawienia i sprzedaży.

Przekonaj się jak działa usługa OCR w systemie Comarch ERP XT

Przekonaj się jak działa usługa OCR w systemie Comarch ERP XTplay

Faktury cykliczne

Wystawienie kilku faktur w miesiącu zazwyczaj nie sprawia przedsiębiorcom wielu problemów. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli faktur do wystawienia jest kilkanaście lub kilkadziesiąt zwłaszcza jeśli są powtarzalne i dotyczą tych samych kontrahentów. Dlatego też użytkownicy systemu Comarch ERP XT mają możliwość tworzenia szablonów faktur sprzedaży i wystawiania faktur cyklicznych na ich podstawie. Użytkownik może ustawić cykl fakturowania oraz dzień, w którym program przypomni o planowanym wystawieniu dokumentów.

Szeroki zakres informacji

Użytkownik samodzielnie wskazuje jakie informacje powinny znaleźć się na wystawianej cyklicznie fakturze, dzięki czemu może wskazać:

schemat numeracji,
wybranych kontrahentów,
pozycje,
daty i formy zapłaty,
walutę,
cenę netto/brutto,
dodatkowe informacje, które mogą pochodzić np. z karty kontrahenta.

Zobacz jak prosto skorzystać z faktur cyklicznych w systemie Comarch ERP XT

Faktury cykliczneplay

Automatyczne podpowiadanie rodzaju produktu na podstawie jego nazwy

W systemie Comarch ERP XT użytkownicy mogą skorzystać z wielu funkcji automatyzujących pracę, również takich jak automatyczne podpowiadanie produktu, poprzez wpisanie jedynie nazwy danego towaru, czy też usługi. Przekonaj się jakie to proste i usprawnij swoją codzienną pracę!

Automatyczne podpowiadanie rodzaju produktu na podstawie jego nazwy w Comarch ERP XTplay

Testuj za darmo!

Pełna funkcjonalność przez 30 dni bez opłat!
Copyright Comarch SA 2024
Copyright Comarch SA 2024
crossmenuchevron-down