Sprawdź jak działa i wygląda Comarch ERP XT

M Zarządzaj firmą przez telefon

Sprawdź jak działa i wygląda Comarch ERP XT

Dane w małej firmie – jak zabezpieczyć własną firmę?

18 Oct, 2018
Redakcja Comarch ERP XT

Najczęściej o bezpieczeństwie danych słyszymy przy okazji dużych wpadek międzynarodowych firm. Miesiąc temu niezbyt przyjemnej sytuacji doświadczyły linie lotnicze British Airways. Z baz danych firmy wyciekło 380 tysięcy danych o kartach kredytowych klientów. Ogromne straty finansowe oraz wizerunkowe mogą ciągnąć się w takim wypadku nawet lata. Czytając o takich sytuacjach mogłoby się wydawać, że nie dotyczą one mniejszych firm, a jednak nic bardziej mylnego.

Cyberprzestępstwa są ogromnym zagrożeniem dla każdej firmy. Rozwijająca się technologia, zmieniający się świat niosą za sobą zmiany, również wymagające dostosowania się do nowych realiów, pojawiają się nowe zagrożenia na które trzeba przygotować się tak jak potrafimy najlepiej. Najprostszą odpowiedzią na zagrożenie bezpieczeństwa danych jest odpowiednia profilaktyka  zaczynając od najprostszej porady dotyczącej stosowania trudnych haseł dostępu przez wdrożenie odpowiednich zasad bezpieczeństwa po bardziej zaawansowane czynności pomagające chronić firmę.

Prowadząc mały biznes możesz zastanawiać się, czy faktycznie musisz martwić o bezpieczeństwo danych. Jednak wyobraź sobie, że dane klientów, informacje o zamówieniach, projektach i zleceniach czy służbowe notatki to wszystko informacje, których nie chcesz upublicznić oraz stracić. To są Twoje dane, których po prostu używasz, nie myśląc o nich na co dzień w kontekście wartości. Podobnie jest z danymi, które aktualnie nie są Ci potrzebne, ale archiwizujesz je, nie wyobrażasz sobie przecież ich utraty czy upowszechnienia. Właśnie dlatego posiadanie danych całej firmy na jednym lub kilku komputerach nie jest bezpieczne. Jak funkcjonowałaby Twoja firma przy awarii tego sprzętu? Zawartość komputerów trzeba zabezpieczać. Podobnie jest z plikami które na co dzień przesyłasz ze swoimi klientami, nie chcesz by dostały się w niepowołane ręce, żeby np. zobaczyła je konkurencja. Złośliwy haker może zablokować Twoje dane i oczekiwać okupu, ale równie dobrze może chcieć je komuś sprzedać. Przechowywanie dokumentów w skrzynce pocztowej z czasem staje się równie mało wygodne jak bezpieczne.

W celu działań profilaktycznych odnośnie bezpieczeństwa danych uruchamiamy akcję Terabajt dla biznesu za darmo dla Klientów Comarch ERP XT. Jeśli posiadasz system Comarch ERP XT z wykupionym abonamentem rocznym możesz założyć konto IBARD na rok za darmo bez limitowanej pojemności i funkcjonalności. Zakupując abonament roczny do 31/03/2019 również możesz skorzystać z tej akcji.

Comarch IBARD to nasz dysk chmurowy, bardzo dobrze zabezpieczony, który pozwoli Ci odpowiednio zadbać o dane Twojej firmy, a dodatkowo wygodnie na nich pracować.

Takiego dysku możesz używać do bezpiecznego przesyłania plików, archiwizowania ich, a jeśli posiadasz bazy danych w swojej firmie to możesz w prosty sposób ustawić automatyczne backupowanie – czyli zapisywanie w Chmurze Comarch danych z bazy, tak aby system dbał codziennie o bezpieczeństwo za Ciebie.

Posiadając dane w Chmurze masz do nich dostęp wszędzie tam gdzie masz dostęp do internetu, nie potrzebujesz komputera z firmy. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto IBARD. Dodatkowo aplikacja IBARD jest dostępna na telefonach komórkowych i tabletach. Dla wygodnego korzystania na komputerze z IBARDA możesz wybrać przeglądarkę internetową lub aplikację desktopową.

Wyobraź sobie spotkanie u klienta, gdzie możesz z własnego telefonu udostępnić mu prezentacje którą właśnie pokazałeś, przekazać szczegóły oferty, a po podpisaniu umowy wystawić mu fakturę również z telefonu tym razem z aplikacji Comarch ERP XT.

Takie funkcje w prosty sposób usprawniają Twój biznes jak również pozytywnie podziałają na Twój wizerunek u klienta.

Zachęcamy do przetestowania dysku w Chmurze. Promocja trwa od 11 października 2018 do 31 marca 2019 czyli Światowego Dnia Backupu danych.

Przez najbliższy rok możesz całkowicie bezpłatnie wygodnie przechowywać dane, mieć do nich łatwy dostęp jak również nie martwić się o bezpieczeństwo.

Więcej informacji, możliwość skorzystania z promocji oraz pełny regulamin znajduje się tutaj.

Redakcja Comarch ERP XT

Comarch jest globalnym dostawcą rozwiązań informatycznych (ERP, CRM, BI, EDI, ECM, finanse, rozwiązania chmurowe i wiele innych). Oprogramowania Comarch dedykowane są dla średnich i większych przedsiębiorstw, a także dla mikroprzedsiębiorców. Dzięki wysokim inwestycjom w badania i rozwój, Comarch oferuje kompleksową gamę innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które są wysoko cenione przez Klientów i ekspertów.

Redakcja Comarch ERP XT

Comarch jest globalnym dostawcą rozwiązań informatycznych (ERP, CRM, BI, EDI, ECM, finanse, rozwiązania chmurowe i wiele innych). Oprogramowania Comarch dedykowane są dla średnich i większych przedsiębiorstw, a także dla mikroprzedsiębiorców. Dzięki wysokim inwestycjom w badania i rozwój, Comarch oferuje kompleksową gamę innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które są wysoko cenione przez Klientów i ekspertów.